Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mikołaja Kopernika
w Zduńskiej Woli

Program:                            ERASMUS +

Projekt:                               Pomóż sobie! - Help Yourself!

Typ akcji:                            KA122-SCH - Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w sektorze edukacji szkolnej Zduńska Wola, POLSKA – Katerini, GRECJA

Partnerzy:                           Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mikołaja Kopernika  - Platon M.E.P.E.

Dofinansowanie całego projektu z UE:  52 500 euro

Cele projektu:

Zapewnienie równego dostępu do pozyskiwania wiedzy i rozwoju osobistego poprzez wsparcie uczniów narażonych na wykluczenie społeczne (z powodów zdrowotnych, ekonomicznych, osobistych).

Kształtowanie umiejętności poszukiwania życiowego balansu, łączenia aktywności fizycznej, kulturalnej i kontaktu z naturą ze zdrowiem psychicznym oraz praktykowanie zachowań prozdrowotnych.

Rozwijanie samodzielności i pewności siebie poprzez doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz radzenie sobie z nowymi sytuacjami w nowym środowisku.

Wzbogacanie warsztatu pracy kadry pedagogicznej i zarządzającej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Zduńskiej Woli.

Data wyjazdu:

Maj 2024 r.

Kto może wziąć udział w projekcie:

Uczniowie klas 7 i 8 w roku szkolnym 2023/24

Telefo zaufania

Dzisiaj na tablicy

Nasza szkoła przyłączyła się do charytatywnej i ekologicznej akcji
„Kolorowe kredki".
Zbieramy używane kredki, które dostaną drugie życie.
Przyjmujemy także nowe zestawy kredek i inne artykuły biurowe, które trafią do potrzebujących dzieci.

Szczegóły na plakacie.

Zbiórka kredek w sali numer 13.

Akcja trwa do 10 maja br.

KAŻDA KREDKA MA MOC!

Kolorowe kredki