Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Zduńskiej Woli

Czwartek, 02 maja 2024

Jesteś tutaj: Start / Cele i zadania placówki

Cele i zadania placówki

1. Szkoła realizuje cele i zadania określone w Ustawie o Systemie Oświaty, Karcie Nauczyciela oraz przepisach wydanych na ich podstawie, z uwzględnieniem treści zawartych w programie wychowawczym Szkoły, w szczególności:
  • Umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.
  • Kształtuje środowisko wychowawcze poprzez ukazywanie norm moralnych i społecznych, powszechnie akceptowanych w zbiorowości ludzi dorosłych.
  • Sprawuje opiekę wychowawczą nad uczniami odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości Szkoły.
  • Zapewnia warunki poszanowania godności osobistej oraz wolności światopoglądowej   i wyznaniowej.
  • Zapewnia bezpieczeństwo w czasie zajęć określonych planem lekcji i zajęć pozalekcyjnych organizowanych przez Szkołę.
  • Umożliwia uczniom, w miarę możliwości, rozwój ich talentów i zainteresowań poznawczych, społecznych, artystycznych i sportowych.
  • Umożliwia uczniom realizację indywidualnych programów nauczania oraz ukończenie szkoły podstawowej w skróconym czasie.

Cele i zadania szczegółowo określone są w Statucie Szkoły.

Brak załączników

Wytworzono:2012-04-22 00:00przez: Admin
Opublikowano:2012-04-22 00:00przez: Admin
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Zduńskiej Woli